8/21/2017

Niepowszedni. Porwanie. Księga I

TYTUŁ: Niepowszedni. Porwanie. Księga I
Autor: Justyna Drzewicka
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 408

Niepowszedni to wspaniała seria przygodowa dla młodzieży.

Książka opowiada o grupie nastolatków (no prawie, bo jedna młodsza dziewczynka ma 8 lat) obdarzonych niezwykłymi mocami. Tacy ludzie zdarzają się niezwykle rzadko, dlatego nazywani są Niepowszednimi.

Niepowszedni mają różne moce, na przykład  główna bohaterka książki, Nila jest Żniwiarką. Umie swoim dotykiem uzdrawiać, ale też zabijać. Chociaż woli robić to pierwsze:) 
Sambor zaś, który zakochał się w Nili znakomicie radzi sobie w walce, ponieważ jest Unikiem. Dalko, którego poznajemy nieco później, jest Źreniczkiem. Świetnie widzi, w dodatku także w nocy, a Wodniczka  potrafi długo przebywać pod wodą. 
Warto też wspomnieć o siostrze Nili, Alli, która ma dublet mocy - jest Gwarkiem, czyli umie mówić w niemal każdym języku i Bestiarką, bo potrafi porozumieć się z nawet najdzikszym zwierzęciem. 

Jednak dla  Niepowszednich nie zawsze jest to dar...

Te wyjątkowe osoby często padają ofiarą handlarzy ludźmi i zostają zmuszane do wykorzystywania swoich mocy, niezależnie, czy tego chcą, czy nie.
Tak samo jest z bohaterami książki. 
Choć mogłoby się wydawać, że są bezpieczni, bo aby się do nich dostać, łowcy niewolników musieliby pokonać bardzo rwącą rzekę, co jest prawie niemożliwe. Niestety po suszy woda opadła i odsłoniła most. 
Dzieci zostają porwane przez Okrutnych Złotników.
To w drodze na  targ niewolników poznajemy chłopca o imieniu Dalko. Podczas postoju wraz z łowcą, który obiecał im pomóc, obmyślają plan ucieczki. Czy plan się powiedzie?

Książka jest bardzo ciekawa i trzyma w napięciu aż do samego końca.

Czytajcie szybko, bo druga już na was czeka!

Zapraszam na stronę Wydawcy: Jaguar
   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Ala z Krainy Książek , Blogger