6/09/2016

Baśniobór. Przewodnik opiekuna.

Tytuł: Baśniobór. Przewodnik opiekuna.

Autor: Brandon Mull
Ilustrator: Brandon Dorman
Przekład: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Ilość stron: 111
UWAGA :D To recenzja tylko dla tych, którzy przeczytali całą serię Baśniobór! 

Lubicie Baśniobór? Tak, skoro to czytacie to na pewno tak jest :)

Muszę zacząć od tego, że jest to pięknie wydana książka. Oprócz dużej ilości informacji znajdziemy piękne ilustracje oraz zabawne dopiski Setha, Kendry i ich przyjaciół. 
Jest też wiele cytatów z książek.

Książka składa się z kilku części. Mamy część o artefaktach i magicznych przedmiotach. Tutaj będziemy mogli sobie przypomnieć m.in. eliksiry (pamiętacie Tanu?), Skrzynię Ciszy (pamiętacie jej mieszkańców?), umitkowy wosk (ach, mieć choć jedną taką świecę!)czy translocator.

Wiecie, że wiele z tych przedmiotów wyobrażałam sobie zupełnie inaczej? To niewiarygodne, że każdy czytelnik ma inny obraz danej historii w głowie. Dlatego właśnie najpierw czytam książki a potem oglądam filmy.Kolejny rozdział opowiada o istotach mieszkających nie tylko w Baśnioborze. 
Pamiętacie Nowela i Dorena? A jak to określił Seth "strachliwe kucyki"? O nich też tu jest :) Jak pamiętacie w tym świecie nie żyją same miłe stworzenia. Tak więc będzie też o diablikach, goblinie, najadach (też tak lubicie jedną z nich?). Będą też śpiewające siostry, trolle, zombi i upiory. 
Ale spokojnie będzie też ktoś miły- królowa wróżek, Wiola (daje naprawdę świetne mleczko:) czy jednorożce.
A! i oczywiście Hugo!


Kolejny rozdział jest o demonach. Będzie groźnie. Bahumat, Graulas czy Olloch to tylko kilka postaci, od których radzę Wam trzymać się z daleka! I choćby nie wiem jak bardzo mielibyście ochotę nakarmić małą żabkę nie róbcie tego! :DKolejny rozdział jest poświęcony smokom. W większości przypadków nie liczcie na przyjaźń z nimi. Są tu opisane konkretne smoki z pięknymi ilustracjami. Mi najbardziej spodobała się tutaj Nafia i Raxtus- najlepszy smok świata!Kolejne są miejsca. Znajdziemy tu chatę Muriel czy kapliczkę Królowej Wróżek. Bardzo miło czyta się te opisy bo od razu przypominają się te historie które się tam wydarzyły. Na samym końcu znajdziemy jeszcze opis trzech czarodziejów oraz Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej.

Wiedząc, że seria ma tylko pięć części, ta książka jest dla fana Baśnioboru naprawdę bezcenna. 

Zapraszam na stronę wydawcy W.A.B.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Ala z Krainy Książek , Blogger