6/05/2017

Biblioteka Pana Lemoncella

TYTUŁ: Biblioteka Pana Lemoncella

Autor: Chris Grabenstein
Wydawnictwo: Wilga
Ilość stron: 329Lubicie zagadki? Na pewno, kto ich nie lubi! A w nowej bibliotece pana Lemoncella jest ich mnóstwo, ale trzeba umieć je znaleźć...
Bohaterami książki są: Kyle Keeley, Sierra Russell, Akimi Hughes, Miguel Fernandez i Haley Daley. 
Niestety są też czarne charaktery: Charles Chiltington i Andrew Peckleman.

W ich mieście powstaje nowa, wielka biblioteka. Jej budowa trwała 5 lat i ciągle zmieniano architektów, żeby zachować projekt w tajemnicy. Uczniowie  mogą wygrać nocleg w bibliotece, muszą tylko napisać wypracowanie pod tytułem " Dlaczego cieszę się z nowej biblioteki" 
Kyle zapomina o tym i pisze na szybko dwa zdania: "Balony. Może będą balony." 
Dla porównania jego koledzy z klasy napisali bardzo długie wypracowania. Przyznacie, że Kyle nie ma co liczyć na wygraną... Jednak sędzią jest pan Lemoncello, którego najwyraźniej rozbawiło wypracowanie Kyle'a. Wśród 12 nagrodzonych nastolatków jest więc też Kyle.

Podczas noclegu wszyscy dobrze się bawią, jednak gdy dzieci chcą opuścić bibliotekę, drzwi są zamknięte! 
Pan Lemoncello wyjaśnia dzieciom i ich rodzicom, że jej asystentka, dr Janina Zniczenko, wymyśliła grę, w której dzieci mogą wziąć udział. 

Nazywa się "Ucieczka z biblioteki"( coś jak escape room). 

Zwycięzca otrzyma sławę w reklamach gier pana Lemoncella i dużą nagrodę pieniężną. Jednak nie wszyscy chcą wziąć udział w grze. Sean, Kayla i Rose odchodzą z konkursu. Charles podstępem sprawia, że Yasmeen zostaje wyeliminowana. Inna dziewczynka też odchodzi z gry podczas Ekstremalnego Wyzwania (Znacie Milionerów? W Ucieczce Z Biblioteki też są 3 koła ratunkowe- Pytanie Do Eksperta, Konsultacja Bibliotekarska i Ekstremalne Wyzwanie. Gdy sprosta się Ekstremalnemu Wyzwaniu wygrywa się cenną wskazówkę, jednak gdy się nie uda, zostaje się wyeliminowanym). Uczniowie postanawiają stworzyć zespoły, bo zdają sobie sprawę, że gra jest dość trudna. 

Kto wygra? Zespół Kyle'a czy Charlese'a?       

Zapraszam na stronę Wydawcy: Wilga

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Ala z Krainy Książek , Blogger